TULOKSET


BÖÖDITACOTULOKSET    KUULUMISIA  KUVIALINKIT

  2013

NÄYTTELYT:

 

24.8.2013 Erikoisnäyttely Valkeakoski
Tuomari Helen Davenport-Willis, UK
(83urosta, joista 21 valiota)
TACO:
VAL ERI3 SA PU3
 
KASV 3 KP
Kennel Goldbear's, Kirsi Kultavuori
(Wallander, Rene Russo, Tic Tac, Toffifee)
18.8.2013 Heinola K
Tuomari Maija Mäkinen
TACO:
VAL ERI1 SA PU1 ROP
3.8.2013 Helsinki R
Tuomari Dirk Spruyt
TACO:
VAL ERI2 SA PU3
26.7.2013 Helsinki KV
Tuomari Espen Engh, Norja
TACO:
VAL ERI1 SA PU3
14.7.2013 Oulu KV, erkkaria vastaava
Tuomari Ann Long-Doyle, Irlanti
TACO:
VAL ERI
13.7.2013 Oulu KV
Tuomari Elsbeth Clerc, Sveitsi
TACO:
VAL ERI2 SA PU2 VACA
30.6.2013 Tuusula K
Tuomari Tina Peixoto, Portugali
TACO:
VAL ERI
15.6.2013 Kotka KV
Tuomari Ligita Zake, Latvia
TACO:
VAL ERI3 SA PU3
1.6.2013 Drammen Norja KV
Tuomari Elin Normannseth, Norja
TACO:
VAL ERI
18.5.2013 Jämsä K
Tuomari John Wauden, Hollanti
TACO:
VAL ERI1 SA PU2
12.5.2013 Helsinki KV
Tuomari Henny Kappetijn, Saksa
TACO:
VAL EH
9.5.2013 Helsinki E
Tuomari Elena Ruskovaara
TACO:
VAL ERI2 SA
5.5.2013 Tampere KV
Tuomari Erwin Deutscher, Itävalta
TACO:
VAL ERI
27.4.2013 Lahti KV
Tuomari Svante Frisk, Ruotsi
TACO:
VAL ERI
 13.1.2013 Lahti R
Tuomari Maija Mäkinen
TACO:
VAL ERI1 SA PU1 VSP
 

2012

NÄYTTELYT:

 
Vuoden 2012 Sennen näyttelypistekilpailu
Berninpaimeinkoira urokset
TACO:
5.sija
 9.12.2012 Helsinki Voittaja 2012 KV
Tuomari Einar Paulsen, Tanska
TACO:
VAL EH
 8.12.2012 Helsinki Winner KV
Tuomari Soile Bister
TACO:
VAL ERI4 SA
 20.10.2012 Turku KV
Tuomari Johan Andersson, Ruotsi
TACO:
VAL ERI1 SA PU2 VACA
 1.9.2012 Helsinki K
Tuomari Carsten Birk, Tanska
TACO:
VAL ERI1 SA PU1 ROP
 26.8.2012 Tervakoski KV
Tuomari Helinä Simberg, Viro
TACO:
VAL ERI3 SA
 25.8.2012 Stadin Sennen 2012, Helsinki
Tuomari Jöelle Bardet, Ranska
TACO:
VAL ERI
 
JÄLKELÄISLUOKKA 2KP
Goldbear's Qismet
Tic Tac, Tia Maria, Toffifee, Wallander
 11.8.2012 Helsinki K
Tuomari Teija Salmi-Aalto
TACO:
VAL ERI3 SA PU3
 5.8.2012 Pärnu KV Viro
Tuomari Jeos Jancik, Tsekki
TACO:
VAL ERI3
BÖÖDI:
AVO EH1
 4.8.2012 Pärnu KV Viro
Tuomari Dusan Paunovits, Serbia
TACO:
VAL ERI1 PU1 CACIB VSP
BÖÖDI:
AVO ERI1 PU4 SERT
 22.7.2012 Mäntsälä K
Tuomari Hans Bierwolf, Itävalta
TACO:
VAL ERI2 SA PU4
 15.7.2012 Lammi R
Tuomari Åke Cronander Ruotsi
TACO:
VAL ERI1 SA PU1 VSP
BÖÖDI:
AVO ERI
 14.7.2012 Forssa K
Tuomari Rui Oliveira, Portugali
TACO:
VAL ERI1 SA
 16.6.2012 Helsinki KV
Tuomari Barbara Müller, Sveitsi
TACO:
VAL ERI
 10.6.2012 Salo K
Tuomari Vera Smirnova, Viro
TACO:
VAL ERI2 SA PU2
 3.6.2012 Mänttä-Vilppula K
Tuomari Maija Mäkinen
TACO:
VAL ERI1 SA PU1 ROP
 27.5.2012 Järvenpää K
Tuomari Marja Talvitie
TACO:
VAL ERI3
 20.5.2012 Riihimäki R
Tuomari Soile Bister
TACO:
VAL ERI2
 13.5.2012 Tampere KV
Tuomari Elin Normannseth, Norja
TACO:
VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
 6.5.2012 Lahti R
Tuomari Joseph van Hummelen, Belgia
TACO:
AVO ERI1 SA PU1 SERT VSP - FI & EE MVA
 29.4.2012 Lahti KV
Tuomari Satu Ylä-Mononen
TACO:
AVO ERI1 SA PU2 VASERT CACIB
 
ROP-KASVATTAJA
Kennel Goldbear's, Kirsi Kultavuori
(Qismet, Rene Russo, Tic Tac, U Rock My World)
 4.3.2012 Tallinna Viro, K
Tuomari Waldemar Mrowiec, Puola
TACO:
AVO ERI1 PU2
 3.3.2012 Tallinna Viro, K
Tuomari Iraida Pirogova, Venäjä
Tuomari Dagmar Klein, Romania
TACO:
AVO ERI1 PU1 SERT ROP RYP-4
 18.2.2012 Winter Specialty 2012 Lohja
Tuomari Bernard Leger, Sveitsi
TACO:
AVO ERI1 SA PU3 VASERT
 
ROP/BIS-1 KASVATTAJA
Kennel Goldbear's, Kirsi Kultavuori
(Qualitystreet, Rene Russo, Tic Tac and Toffifee)
 22.1.2012 Turku KV
Tuomari Jukka Kuusisto, Suomi
TACO:
AVO ERI1 SA
 

2011

NÄYTTELYT:

 
 Vuoden 2011 Sennen näyttelypistekilpailu
Berninpaimeinkoira urokset
TACO:
5.sija (jaettu)
 3.12.2011 Winner 2011 Helsinki KV
Tuomari Roland Spörr, Itävalta
TACO:
AVO ERI4
 20.11.2011 Jyväskylä KV
Tuomari Rodney McDowell, Irlanti
TACO:
AVO ERI2 SA VASERT
 19.11.2011 Jyväskylä KV
Tuomari Frank Kane, Iso-Britannia
TACO:
AVO ERI
 11.9.2011 Tampere Sennen Special
Tuomari Frank Lorenz, Saksa
TACO:
NUO ERI2 SA
 
ROP/BIS-2 KASVATTAJA
Kennel Goldbear's, Kirsi Kultavuori
(Qualitystreet, Rene Russo, Tic Tac and Toffifee)

ROP/BIS-2  JÄLKELÄISLUOKKA
Riccarron Pink Panther
(Goldbear's Tic Tac, Toffifee & Val Kilmer,
Bernerdalens Desdemona)
 4.9.2011 Vantaa K
Tuomari Rune Fagerström
TACO:
NUO ERI1 SA PU1 SERT VSP
 20.8.2011 Kouvola K
Tuomari Eeva Rautala
TACO:
NUO ERI1 SA PU1 SERT ROP
 14.8.2011 Keuruu R
Tuomari Hannele Jokisilta
BÖÖDI:
AVO ERI1
 13.8.2011 Valkeakoski K
Tuomari Uschi Eisner, Itävalta
TACO:
NUO ERI1 SA PU4
 23.7.2011 Helsinki KV
Tuomari Karl-Erik Johansson, Ruotsi
TACO:
NUO ERI1 SA PU4
 9.7.2011 Hyvinkää K
Tuomari Elena Ruskovaara
TACO:
NUO ERI1 SA PU3 VASERT
 3.7.2011 Karjaa K
Tuomari Juta Haranen, Viro
TACO:
NUO ERI1 SA
 2.7.2011 Tuusula K
Tuomari Marianne Holm
TACO:
NUO ERI1 SA PU2 SERT
 
 18.6.2011 Kotka KV
Tuomari Elena Ruskovaara
BÖÖDI:
AVO ERI2
 5.6.2011 Lohja R
Tuomari Teija Salmi -Aalto
TACO:
NUO ERI1 SA PU4 VASERT
BÖÖDI:
AVO ERI3
 21.5.2011 Helsinki KV Aptus
Tuomari Gisa Schicker, Saksa
TACO:
NUO ERI1 SA
 14.5.2011 Helsinki E
Tuomari Rainer Vuorinen
BÖÖDI:
AVO ERI1 SA PU3 VASERT
 1.5.2011 Lahti R
Tuomari Matti Luoso
TACO:
NUO ERI1 SA PU1 SERT VSP
 23.4.2011 Lahti KV
Tuomari Marjo Järventölä
TACO:
NUO ERI2 SA
BÖÖDI:
AVO ERI2
 6.3.2011 Tallinna Viro, K
Tuomari Nikolina Davidovska
TACO:
JUN ERI4
BÖÖDI:
AVO ERI3 PU4
(SERT kehä 3)
 5.3.2011 Tallinna Viro, K
Tuomari Rajic Branislav
TACO:
JUN ERI2
BÖÖDI:
AVO ERI2 PU3
(SERT kehä 2)
 13.2.2011 Lohja R
Tuomari Per Svarstad, Ruotsi
TACO:
JUN ERI2
BÖÖDI:
AVO EH
 22.1.2011 Turku KV
Tuomari Inge Artsöe, Tanska
TACO:
JUN EH


2010

NÄYTTELYT:

 12.12.2010 Helsinki (Voittaja-10) KV
Tuomari Horst Kliebenstein, Saksa
TACO:
JUN ERI
 11.12.2010 Helsinki (HEW-10) KV
Tuomari Paul Stanton, Ruotsi
TACO:
EH, JUK4
  30.10.2010 Lahti KV
Tuomari Pirjo Aaltonen
TACO:
ERI, JUK1, PU4, VASERT
24.10.2010 Seinäjoki KV
Tuomari Hannele Jokisilta
TACO:
EH, JUK4
BÖÖDI
ERI, AVK2
  4.9.2010 Liminka R
Tuomari Niksa Lemo, Kroatia
BÖÖDI
EH, AVK4
  29.8.2010 Tervakoski KV
Tuomari Charlott Sandberg, Ruotsi
BÖÖDI
EH, AVK1
21.8.2010 Kouvola K
Tuomari Saija Juutilainen
TACO:
ERI, JUK2
BÖÖDI:
ERI, AVK2
7.8.2010 Nokia R
Tuomari Jon Hiddes, Alankomaat
BÖÖDI:
EH, AVK4
1.8.2010 Virrat Erikoisnäyttely
Tuomari David Dennis, Kanada
TACO:
JUN EH
BÖÖDI:
AVO EH
24.7.2010 Helsinki, K
Tuomari Annukka Paloheimo
TACO:
EH, JUK1
BÖÖDI:
ERI, AVK2, PU2 VASERT
3.7.2010 Forssa K
Tuomari Miodrag Vretenicic
BÖÖDI:
AVO EH
6.6.2010 Järmä, R
Tuomari Friederike Kappacher, Itävalta
BÖÖDI:
EH, AVK2
TACO:
PEK1, KP, VSP
30.5.2010 Järvenpää, K
Tuomari Helinä Jürgens-Simberg, Viro
BÖÖDI:
ERI, AVK2, PU4
   
16.5.2010 Mynämäki, K
Tuomari Jackie Stubbs, Irlanti
TACO:
PEK1, KP, ROP
BÖÖDI:
EH, AVK3
13.5.2010 Loviisa, Pentunäyttely
Tuomari Elisa Koivunen
TACO:
PEK2, KP
18.4.2010 Vaasa, KV
Tuomari Maret Kärdi, Viro
TACO:
PEK1, KP, VSP
BÖÖDI:
EH, AVK1
28.3.2010 Helsinki, Pentunäyttely
Tuomari Kirsi Laamanen
TACO:
PEK1, KP, ROP
 

2009


BÖÖDIN NÄYTTELYT:

 

13.12.2009 Helsinki, PMV 2009
Tuomari Satu Ylä-Mononen
EH, AVK4
12.12.2009 Helsinki, Voittaja 2009
Tuomari Hedd Richards, Iso-Britannia
  AVO EH
21.11.2009 Jyväskylä, KV
Tuomari Elina Haapaniemi
  AVO H
13.9.2009 Porvoo, K
Tuomari Michael Forte, Irlanti
  ERI, AVK1, PU4 VA SERT
12.9.2009 Helsinki, R
Tuomari Teija Salmi-Aalto
  ERI, AVK2
5.9.2009 Vantaa, K
Tuomari Jan de Gids, Alankomaat
  ERI, AVK1, PU3, SERT
29.8.2009 Valkeakoski, Erikoisnäyttely
Tuomari Uschi Eisner, Itävalta
  AVO ERI
22.8.2009 Kouvola, K
Tuomari Tanya Ahlman-Stockmari
  EH, AVK1
9.8.2009 Helsinki, R
Tuomari Hannele Jokisilta
  ERI, AVK2, PU2, VA SERT
12.7.2009 Karjaa, K
Tuomari Lidija Oklescen, Slovenia
  ERI, AVK3
5.7.2009 Hyvinkää, K
Tuomari Anita Alatalo
  EH, AVK4
4.7.2009 Tuusula, K
Tuomari Adriana Griffa, Italia
  ERI, AVK2, PU4
13.6.2009 Kotka, KV
Tuomari Mirja Lapanja, Slovenia
  ERI, AVK1, PU4, VA SERT
6.6.2009 Aura, R
Tuomari Rajko Rotner, Slovenia
  AVO EH
24.5.2009 Aptus Helsinki, KV
Tuomari Sieghart Muthsam, Saksa
  AVO H
16.5.2009 Hamina, K
Tuomari Dennis Kuzelj, Slovenia
  ERI, AVK3
25.4.2009 Lahti KV (erkkaria vastaava)
Tuomari Brenda Banbury, Englanti
  AVO ERI
12.4.2009 Lappeenranta KV
Tuomari Anatoli Zhuk, Valko-Venäjä
  ERI, NUK1, PU4 VA SERT
 
15.3.2009 Tampere, KV
Tuomari Hans Almgren, Ruotsi
  EH, NUK3
15.2.2009 Tampere, R
Tuomari Johan Juslin
  ERI, NUK2, PU2 VA SERT
18.1.2009 Lahti, R
Tuomari Reia Leikola-Walden
  EH, NUK1


Copyright 2009 by Miku & Marika.
All Rights Reserved.